Situaţia coronavirus (COVID-19) în judeţele din România

Pagina este optimizată pentru dispozitive mai vechi şi conexiuni limitate.
Distribuie site-ul pentru un access mai raspândit la informaţie!

Romanian Counties

Ultima actualizare: 8:30 3.04.2020

Notă: Numărul total include şi acele cazuri nerepartizate (incă) unui judeţ

Regiunetotal confirmaţivindecaţicarantinăizolaţidecese
Total273826715098113104115
Suceava6821523419036
Bucureşti1977687806411
Hunedoara754228247710
Vrancea59017223871
Arad508202126011
Timiş50733019096
Neamţ41038124955
Botoşani39025215801
Cluj38125144621
Braşov353198634810
Iaşi30235725832
Constanţa30489342301
Covasna230183571
Dâmboviţa20013714832
Ilfov20536928901
Ialomiţa17120222886
Galaţi17129829721
Maramureş1608986490
Bihor16030327970
Bistriţa Năsăud1412702413
Teleorman12212726801
Bacău10012144704
Sibiu9035925903
Satu Mare9130536452
Mureş9026238201
Argeş9042071670
Alba9130013220
Brăila9228026360
Mehedinţi8039117651
Tulcea8023521610
Dolj7072026362
Caraş Severin7522013992
Călăraşi7031720020
Buzău6127137430
Olt5026915800
Gorj4133726330
Prahova4031441850
Vâlcea2229715500
Vaslui2021334480
Sălaj1127613070
Giurgiu1015018420
Harghita0015717280

Sursa datelor: Voluntari geo-spatial.org şi Institutul Național de Sănătate Publică

Contact: covid19ro@yandex.com