Situaţia coronavirus (COVID-19) în judeţele din România

Pagina este optimizată pentru dispozitive mai vechi şi conexiuni limitate.
Distribuie site-ul pentru un access mai raspândit la informaţie!

Romanian Counties

Ultima actualizare: 20:30 28.05.2020

Notă: Numărul total include şi acele cazuri nerepartizate (incă) unui judeţ

Regiunetotal confirmaţivindecaţicarantinăizolaţidecesecazuri active
Total18791126291555711040712354927
-+197+467+8-278
Suceava348123875234190212882
Bucureşti18882327297918821574
Neamţ877465418319049363
Botoşani739492309136346201
Braşov723400223474150273
Arad696484246107077135
Mureş67554634542116366
Hunedoara63052825829557131
Vrancea599267242299841291
Galaţi582321371183883178
Bihor57045257025652197
Cluj548396251446216136
Iaşi526271516212431224
Ilfov51212742222417483
Bacău502242121447054206
Timiş50139033019095358
Sibiu49937240826094087
Alba37025333012971998
Ialomiţa359175281256921163
Bistriţa Năsăud32822236219662779
Dâmboviţa28095200133411174
Constanţa2782649803488170
Argeş253122512566722109
Covasna23019818357923
Giurgiu2131231501842486
Dolj2111557341893551
Buzău1885733632430131
Vaslui1629831630531945
Tulcea145822601862162
Teleorman1389512726801033
Gorj135703972436758
Harghita123291761672094
Caraş Severin11299285125867
Mehedinţi1086340619851233
Prahova108673803806734
Maramureş97768923256516
Călăraşi90653232002322
Sălaj874631914101229
Olt78473151632229
Satu Mare6151403331282
Vâlcea2825453155021
Brăila27220005

Sursa datelor: Voluntari geo-spatial.org şi Institutul Național de Sănătate Publică

Contact: covid19ro@yandex.com