Situaţia coronavirus (COVID-19) în judeţele din România

Pagina este optimizată pentru dispozitive mai vechi şi conexiuni limitate.
Distribuie site-ul pentru un access mai raspândit la informaţie!

Romanian Counties

Ultima actualizare: 22:00 18.09.2020

Notă: Numărul total include şi acele cazuri nerepartizate (incă) unui judeţ

Regiunetotal confirmaţivindecaţicarantinăizolaţidecesecazuri active
Total1102178823515858112578425817724
-+1527+24407-22880
Bucureşti144871920729791830712260
Suceava608248805234190384818
Braşov5368408122347411861101
Argeş535648775125667224255
Prahova521941353803806174910
Iaşi4128248951621241311508
Galaţi375932073711838169383
Bacău3740228912144701641287
Dâmboviţa363329782001334142513
Timiş333644733019091512738
Bihor317922925702565117770
Ilfov28332199742222466568
Cluj27656562514462512058
Neamţ276415474183190961121
Buzău26092165336324395349
Vrancea257915272422998112940
Vaslui24711798316305374599
Dolj23701777734189358535
Arad234313002461070147896
Constanţa22351305980348852878
Brăila21551173012171931945
Hunedoara205510142582955125916
Sibiu190112744082609101526
Vâlcea1813813453155034966
Gorj17981614397243677107
Olt1676826315163250800
Maramureş1667950892325697620
Mureş16327023454211113817
Botoşani149211903091363102200
Alba14641093330129755316
Bistriţa Năsăud13751011362196697267
Mehedinţi1315358406198567890
Ialomiţa1129440281256957632
Caraş Severin1087634285125864389
Covasna10507441835729277
Giurgiu955723150184222210
Teleorman916346127268027543
Harghita871725176167235111
Tulcea722547260186231144
Călăraşi707271323200230406
Sălaj559384319141029146
Satu Mare506183403331223300

Sursa datelor: Voluntari geo-spatial.org şi Institutul Național de Sănătate Publică

Contact: covid19ro@yandex.com