Situaţia coronavirus (COVID-19) în judeţele din România

Pagina este optimizată pentru dispozitive mai vechi şi conexiuni limitate.
Distribuie site-ul pentru un access mai raspândit la informaţie!

Romanian Counties

Ultima actualizare: 18:00 11.07.2020

Notă: Numărul total include şi acele cazuri nerepartizate (incă) unui judeţ

Regiunetotal confirmaţivindecaţicarantinăizolaţidecesecazuri active
Total32079214141585811257818248841
-+698+285+1+412
Suceava416235525234190293317
Bucureşti3761192072979181361705
Braşov19506842234741851181
Argeş1284319512566762903
Vrancea1222731242299872419
Galaţi1220740371183898382
Botoşani1070770309136377223
Iaşi106391251621245497
Neamţ1000832418319059109
Ilfov886510742222431345
Dâmboviţa885357200133433495
Mureş808630345421170108
Buzău772491336324321260
Cluj753477251446222254
Bacău744557121447068119
Prahova732159380380633540
Arad7136322461070792
Bihor70764657025652437
Hunedoara70657425829557359
Sibiu696517408260953126
Bistriţa Năsăud625452362196655118
Timiş58544733019095682
Constanţa53446698034882345
Ialomiţa521373281256926122
Alba49142633012972837
Gorj405200397243612193
Dolj38627773418931099
Harghita37228217616721179
Olt36526131516321391
Covasna32825818357862
Brăila28711730121719161
Giurgiu2832351501842939
Mehedinţi256103406198519134
Maramureş2321828923256941
Vaslui22614931630532156
Tulcea20116126018621327
Călăraşi2001503232002941
Teleorman17914212726801324
Caraş Severin1261042851258814
Sălaj1211013191410155
Vâlcea103424531550655
Satu Mare8272403331282

Sursa datelor: Voluntari geo-spatial.org şi Institutul Național de Sănătate Publică

Contact: covid19ro@yandex.com