Situaţia coronavirus (COVID-19) în judeţele din România

Pagina este optimizată pentru dispozitive mai vechi şi conexiuni limitate.
Distribuie site-ul pentru un access mai raspândit la informaţie!

Romanian Counties

Ultima actualizare: 3:00 5.08.2020

Notă: Numărul total include şi acele cazuri nerepartizate (incă) unui judeţ

Regiunetotal confirmaţivindecaţicarantinăizolaţidecesecazuri active
Total552412800615858112578244424791
Bucureşti6366192072979181934253
Suceava459938615234190320418
Argeş3607115351256671312323
Braşov3322205722347411191146
Galaţi228911973711838121971
Prahova21952463803806931856
Dâmboviţa20435602001334681415
Vrancea1827875242299887865
Iaşi15841160516212464360
Bacău1566677121447090799
Neamţ1393832418319061500
Buzău1391723336324340628
Timiş1374447330190973854
Ilfov1367511742222445811
Cluj1294534251446223737
Botoşani1187799309136388300
Arad1142706246107083353
Bihor1047696570256527324
Hunedoara1024613258295577334
Constanţa1024700980348831293
Mureş1014637345421179298
Sibiu955618408260967270
Brăila943117301217121805
Gorj909489397243633387
Bistriţa Năsăud904682362196670152
Dolj829457734189315357
Mehedinţi811358406198536417
Olt800332315163223445
Ialomiţa768440281256936292
Alba766581330129732153
Vaslui727257316305328442
Harghita560424176167218118
Vâlcea533123453155015395
Maramureş502306892325628168
Covasna46936118357999
Giurgiu43432315018429102
Teleorman380173127268016191
Călăraşi320183323200217120
Caraş Severin315131285125820164
Tulcea30220526018621384
Sălaj19513931914101739
Satu Mare112814033312823

Sursa datelor: Voluntari geo-spatial.org şi Institutul Național de Sănătate Publică

Contact: covid19ro@yandex.com